  • SN64BCT757NG4
SN64BCT757NG4
advertisement
Manufacturer No:
SN64BCT757NG4
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-SN64BCT757NG4
Package:
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
Description:
Buffer, Non-Inverting 4.5V~5.5V Open Collector Buffers 64BCT Series 64BCT757 4 Bit per Element - 64mA 20-DIP (0.300, 7.62mm)
Step5Bar-code shipping tag
SN64BCT757NG4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    20-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    64BCT
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Base Part Number
    64BCT757
  • Output Type
    Open Collector
  • Number of Elements
    2
  • Current - Output High, Low
    - 64mA