  • SMW32R7JT
SMW32R7JT
advertisement
Manufacturer No:
SMW32R7JT
HK JDW NO:
792-SMW32R7JT
Package:
4122 (10555 Metric), J-Lead
Datasheet:
SMW32R7JT
Description:
FIXED RESISTOR SMW, CGS Series, Wirewound, 2.7Ohm, ±5%, -80°C~280°C
Quantity:
In Stock : 911
Step5Bar-code shipping tag
SMW32R7JT
  • Package / Case
    4122 (10555 Metric), J-Lead
  • Operating Temperature
    -80°C~280°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.217W 10.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    J-Lead, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Depth
    5.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Case Code (Imperial)
    4122
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm