  • SMW233RJT
SMW233RJT
advertisement
Manufacturer No:
SMW233RJT
HK JDW NO:
792-SMW233RJT
Package:
2616 (6740 Metric), J-Lead
Datasheet:
SMW233RJT
Description:
FIXED RESISTOR SMW, CGS Series, Wirewound, 33Ohm, ±5%, -80°C~280°C
Quantity:
In Stock : 1136
Step5Bar-code shipping tag
SMW233RJT
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Package / Case
    2616 (6740 Metric), J-Lead
  • Operating Temperature
    -80°C~280°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.157W 6.70mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    J-Lead, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Terminal Finish
    TIN
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    4mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Case Code (Metric)
    6740
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Height
    3.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.152 3.85mm