  • SMW22R7FT
SMW22R7FT
advertisement
Manufacturer No:
SMW22R7FT
HK JDW NO:
792-SMW22R7FT
Datasheet:
SMW22R7FT
Description:
FIXED RESISTOR SMW, CGS Series, Wirewound, 2.7Ohm, ±1%, -80°C~280°C
Step5Bar-code shipping tag
SMW22R7FT
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -80°C~280°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.157W 6.70mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height
    3.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.152 3.85mm