  • SMV3W120KJT
SMV3W120KJT
advertisement
Manufacturer No:
SMV3W120KJT
HK JDW NO:
792-SMV3W120KJT
Package:
5329 (13573 Metric), J-Lead
Datasheet:
SMV3W120KJT
Description:
SMV Series, Metal Film, 120kOhm, 3W, ±5%, -65°C~200°C
Quantity:
In Stock : 854
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMV3W120KJT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    5329 (13573 Metric), J-Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMV
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.287W 13.50mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.10mm