  • SMR5223K100J01L4
SMR5223K100J01L4
advertisement
Manufacturer No:
SMR5223K100J01L4
HK JDW NO:
417-SMR5223K100J01L4
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
SMR5223K100J01L4
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2810
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Length
    7.2mm