  • SMR5105J50J06L4BULK
SMR5105J50J06L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR5105J50J06L4BULK
HK JDW NO:
417-SMR5105J50J06L4BULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 5% Radial 50V-DC 30V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
SMR5105J50J06L4BULK
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 30
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    7.2mm
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2828
  • Height
    7.2mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    13mm