  • SMR15474J250B11L4BULK
SMR15474J250B11L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR15474J250B11L4BULK
HK JDW NO:
417-SMR15474J250B11L4BULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
SMR15474J250B11L4BULK
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PPS
  • Size Code
    7133
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height
    8.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    16mm