  • SMM02040D7871BB300
SMM02040D7871BB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040D7871BB300
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-SMM02040D7871BB300
Package:
MELF, 0204
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 7.87kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040D7871BB300
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMM0204
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    7.87kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    Not
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm