  • SMLJ24CA-Q
SMLJ24CA-Q
advertisement
Manufacturer No:
SMLJ24CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMLJ24CA-Q
Datasheet:
SMLJ24CA-Q
Description:
TVS DIODE 24V 38.9V SMC
Step5Bar-code shipping tag
SMLJ24CA-Q
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMLJ
  • Applications
    Automotive
  • Base Part Number
    SMLJ24
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    77.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    38.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Breakdown Voltage
    26.7V