  • SMJ320C80GFM50
SMJ320C80GFM50
advertisement
Manufacturer No:
SMJ320C80GFM50
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-SMJ320C80GFM50
Package:
Datasheet:
Description:
1.27mm CPLD 305 Pin 3.3V
Purchasing and Inquiry
SMJ320C80GFM50 Overview
305 terminations are available for its use.The voltage supplied by 3.3V is used to operate it.Pins are located on the 305 component.The configuration of the device includes 305 pins.On the basis of its specific characteristics, this device can be classified as a Digital Signal Processors device.The device operates on a voltage of 3.3V as its supply voltage.DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, OTHER is used as the uPs/uCs/peripheral IC type.A lower operating temperature than 125°C is recommended.It is recommended that the operating temperature exceeds -55°C.In industrial settings, 3 timers provide accurate feedback and event activation.An external source is causing 4 interrupts.Its maximum frequency should be kept below 50MHz.For data transfer, 1 DMA channels are available without overloading the CPU.
SMJ320C80GFM50 Features
Operating supply voltage of 3.3V
DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, OTHER as uPs/uCs/Peripheral Ics
4 external interrupts
SMJ320C80GFM50 Applications
There are a lot of Texas Instruments SMJ320C80GFM50 DSP applications.
  • Fourier transform
  • Medical imaging
  • Instrument modeling
  • Machinery and equipment
  • Tomography technology
  • Boats
  • Real-time effects
  • Finite impulse response digital filters
  • Tomography technology
  • TVs
Step5Bar-code shipping tag
SMJ320C80GFM50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
    305
  • Number of Terminations
    305
  • ECCN Code
    3A001.A.2.C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Digital Signal Processors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    PERPENDICULAR
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Temperature Grade
    MILITARY
  • RAM Size
    50kB
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, OTHER
  • Supply Current-Max
    2500mA
  • Bit Size
    32
  • Frequency (Max)
    50MHz
  • Data Bus Width
    32b
  • ROM (words)
    2.4G
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
    NO
  • Screening Level
    MIL-PRF-38535
  • Format
    FLOATING POINT
  • Integrated Cache
    YES
  • RAM (words)
    51200
  • Number of Timers
    3
  • Number of External Interrupts
    4
  • Barrel Shifter
  • Internal Bus Architecture
    MULTIPLE
  • Number of DMA Channels
    1
  • Height
    5.59mm
  • Length
    47.25mm
  • Width
    47.25mm
  • Thickness
    3.3mm