  • SMI36-9-K-P5R
SMI36-9-K-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SMI36-9-K-P5R
HK JDW NO:
193-SMI36-9-K-P5R
Package:
Datasheet:
SMI36-9-K-P5R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 30W
Step5Bar-code shipping tag
SMI36-9-K-P5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI36 (36W)
  • Size / Dimension
    3.10Lx1.34W x 2.60 H 78.5mmx34.0mmx66.0mm
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    36W
  • Max Output Current
    3.34A
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.34A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    9V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    66.04mm
  • Length
    78.74mm
  • Width
    34.036mm