  • SMI24-24-V-P6R
SMI24-24-V-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SMI24-24-V-P6R
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMI24-24-V-P6R
Package:
Datasheet:
SMI24-24-V-P6R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMI24-24-V-P6R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    65.532mm
  • Length
    74.93mm
  • Width
    35.052mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.349lb 158.3g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SMI24 (24W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    1A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V