  • SMI18-24-V-P5R
SMI18-24-V-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SMI18-24-V-P5R
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMI18-24-V-P5R
Package:
Datasheet:
SMI18-24-V-P5R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 19W
Step5Bar-code shipping tag
SMI18-24-V-P5R
    20 Weeks
  • Weight
    0.375lb 170.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI18 (18W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    19W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, PSE, RCM
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    800mA
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    65.532mm