  • SMF20A-T13
SMF20A-T13
advertisement
Manufacturer No:
SMF20A-T13
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMF20A-T13
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMF20A-T13
Step5Bar-code shipping tag
SMF20A-T13
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SMF
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    22.2V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.2A
  • Clamping Voltage
    32.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    20V
  • Peak Pulse Current
    6.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    20V
  • Peak Pulse Power
    200W