  • SMDTC03470TA00KQ00
SMDTC03470TA00KQ00
advertisement
Manufacturer No:
SMDTC03470TA00KQ00
HK JDW NO:
864-SMDTC03470TA00KQ00
Description:
470nF Film Capacitor 10% SMD/SMT 63V-DC 40V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 2249
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SMDTC03470TA00KQ00
    Polyester
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    6.1mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Case Code (Metric)
    7260
  • Case Code (Imperial)
    2824
  • Lead Pitch
    6.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    3mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.1mm