  • SMDTC03470T100KQ00
SMDTC03470T100KQ00
advertisement
Manufacturer No:
SMDTC03470T100KQ00
HK JDW NO:
864-SMDTC03470T100KQ00
Description:
470nF Film Capacitor 63V-DC 40V-AC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
SMDTC03470T100KQ00
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
    Polyester
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 13 INCH
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%