  • SMDJ58A-HR
SMDJ58A-HR
advertisement
Manufacturer No:
SMDJ58A-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMDJ58A-HR
Datasheet:
SMDJ58A-HR
Step5Bar-code shipping tag
SMDJ58A-HR
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMDJ-HR
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
    40
  • Pin Count
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    93.6V
  • Clamping Voltage
    93.6V
  • Peak Pulse Current
    32.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    58V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    64.4V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W