  • SMDA15/TR7
SMDA15/TR7
advertisement
Manufacturer No:
SMDA15/TR7
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-SMDA15/TR7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDA15/TR7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMDA15/TR7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    8-SO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TVSarray™
  • Published
    1997
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Base Part Number
    SMDA15
  • Working Voltage
    15V
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    300W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24V
  • Clamping Voltage
    30V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Direction
    Unidirectional
  • Unidirectional Channels
    4
  • Capacitance @ Frequency
    140pF @ 1MHz