  • SMCJ64A-QH
SMCJ64A-QH
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ64A-QH
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMCJ64A-QH
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 64VWM 133.9VC DO214AB
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ64A-QH
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Bourns Inc.
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMCJ-Q
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    73A (8/20μs)
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    133.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64V