  • SMCJ48AHR7G
SMCJ48AHR7G
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ48AHR7G
HK JDW NO:
799-SMCJ48AHR7G
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ48AHR7G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMCJ
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V