  • SMCJ45CATR
SMCJ45CATR
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ45CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SMCJ45CATR
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ45CATR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V