  • SMCJ30CA-Q
SMCJ30CA-Q
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ30CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMCJ30CA-Q
Datasheet:
SMCJ30CA-Q
Description:
TVS DIODE 30V 48.4V SMC
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ30CA-Q
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMCJ
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    SMCJ30
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    48.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30V