  • SMCJ170C-E3/57T
SMCJ170C-E3/57T
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ170C-E3/57T
HK JDW NO:
884-SMCJ170C-E3/57T
Datasheet:
SMCJ170C-E3/57T
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ170C-E3/57T
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TransZorb®
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    General Purpose
  • Base Part Number
    SMCJ
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    304V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    170V