  • SMCG17CA-HRA
SMCG17CA-HRA
advertisement
Manufacturer No:
SMCG17CA-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMCG17CA-HRA
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
SMCG17CA-HRA
Step5Bar-code shipping tag
SMCG17CA-HRA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMCG-HR
  • Published
    2015
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
    DUAL
  • Terminal Form
    L BEND
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-L2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    18.9V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    54.4A
  • Clamping Voltage
    27.6V
  • Peak Pulse Current
    54.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    17V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW