  • SMCC-390K-01
SMCC-390K-01
advertisement
Manufacturer No:
SMCC-390K-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-SMCC-390K-01
Step5Bar-code shipping tag
SMCC-390K-01
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Inductance
    39 μH
  • Max DC Current
    470mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.02Ohm