  • SMCC-1R0K-01
SMCC-1R0K-01
advertisement
Manufacturer No:
SMCC-1R0K-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-SMCC-1R0K-01
Package:
Molded
Step5Bar-code shipping tag
SMCC-1R0K-01
  • Package / Case
    Molded
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    10%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    1.2A
  • Frequency - Self Resonant
    205MHz
  • Lead/Base Style
    Axial
  • Q Factor
    45
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    160mOhm
  • DC Current
    1.2A
  • Length
    9.5mm