  • SMC5.7682J250J33TR12
SMC5.7682J250J33TR12
advertisement
Manufacturer No:
SMC5.7682J250J33TR12
HK JDW NO:
417-SMC5.7682J250J33TR12
Description:
6.8nF Film Capacitor 5% SMD/SMT 250V-DC 160V-AC
Step5Bar-code shipping tag
SMC5.7682J250J33TR12
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160, STANDARD: IEC60384-20
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5.7mm
  • Height
    3mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm