  • SMBJ85CAHM3/I
SMBJ85CAHM3/I
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ85CAHM3/I
HK JDW NO:
884-SMBJ85CAHM3/I
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ85CAHM3/I
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ85CAHM3/I
  • Supplier Device Package
    DO-214AA (SMBJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    137V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V