  • SMBJ85-E3/5B
SMBJ85-E3/5B
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ85-E3/5B
HK JDW NO:
884-SMBJ85-E3/5B
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ85-E3/5B
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ85-E3/5B
  • Supplier Device Package
    DO-214AA (SMBJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    TransZorb®
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    General Purpose
  • Base Part Number
    SMBJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    151V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V