  • SMBJ8.5D-M3/H
SMBJ8.5D-M3/H
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ8.5D-M3/H
HK JDW NO:
884-SMBJ8.5D-M3/H
Datasheet:
SMBJ8.5D-M3/H
Description:
TVS DIODE 85VWM 135VC DO214AA
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ8.5D-M3/H
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
    C BEND
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    9.57V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    42.2A
  • Clamping Voltage
    14.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    8.5V
  • Peak Pulse Current
    4.46A
  • Reverse Standoff Voltage
    8.5V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    9.94V