  • SMBJ48CATR
SMBJ48CATR
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ48CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SMBJ48CATR
Description:
Quantity:
In Stock : 3070
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ48CATR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2016
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    7.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V