  • SMBJ18AHM3/I
SMBJ18AHM3/I
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ18AHM3/I
HK JDW NO:
884-SMBJ18AHM3/I
Datasheet:
SMBJ18AHM3/I
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ18AHM3/I
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V