  • SMBJ170A M4G
SMBJ170A M4G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ170A M4G
HK JDW NO:
799-SMBJ170A M4G
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ170A M4G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMBJ
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    275V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    170V