  • SMBJ150CAHR5G
SMBJ150CAHR5G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ150CAHR5G
HK JDW NO:
799-SMBJ150CAHR5G
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ150CAHR5G
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    243V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    150V