  • SMBJ150CA-HF
SMBJ150CA-HF
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ150CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-SMBJ150CA-HF
Datasheet:
SMBJ150CA-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 10039
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ150CA-HF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    243V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    150V