  • SMBJ13CA R5G
SMBJ13CA R5G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ13CA R5G
HK JDW NO:
799-SMBJ13CA R5G
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ13CA R5G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMBJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    29A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V