  • SMBJ120CA R5G
SMBJ120CA R5G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ120CA R5G
HK JDW NO:
799-SMBJ120CA R5G
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ120CA R5G
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    193V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ