  • SMB8J22CAHM3/H
SMB8J22CAHM3/H
advertisement
Manufacturer No:
SMB8J22CAHM3/H
HK JDW NO:
884-SMB8J22CAHM3/H
Datasheet:
SMB8J22CAHM3/H
Step5Bar-code shipping tag
SMB8J22CAHM3/H
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    22.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    800W