  • SMAJ120CATR
SMAJ120CATR
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ120CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SMAJ120CATR
Package:
DO-214AB, SMC
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ120CATR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    193V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V