  • SMA6F75A-M3/I
SMA6F75A-M3/I
advertisement
Manufacturer No:
SMA6F75A-M3/I
HK JDW NO:
866-SMA6F75A-M3/I
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
Description:
600W,75V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
Step5Bar-code shipping tag
SMA6F75A-M3/I
  • Package / Case
    DO-221AC, SMA Flat Leads
  • Supplier Device Package
    DO-221AC (SlimSMA)
  • Mfr
    Vishay General Semiconductor - Diodes Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Series
    TransZorb?
  • Type
    Zener
  • Applications
    Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    120V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V