  • SMA5J17HE3/5A
SMA5J17HE3/5A
advertisement
Manufacturer No:
SMA5J17HE3/5A
HK JDW NO:
884-SMA5J17HE3/5A
Datasheet:
SMA5J17HE3/5A
Step5Bar-code shipping tag
SMA5J17HE3/5A
    Select All
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    Automotive
  • Base Part Number
    SMA5J
  • Voltage - Breakdown (Min)
    18.9V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    16.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    30.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    17V