  • SMA-A0102FTDL1K5
SMA-A0102FTDL1K5
advertisement
Manufacturer No:
SMA-A0102FTDL1K5
HK JDW NO:
792-SMA-A0102FTDL1K5
Package:
MELF, 0102
Datasheet:
Description:
SMA-A Series, Metal Film, 1.5kOhm, 0.3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3555
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMA-A0102FTDL1K5
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0102
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMA-A
  • Size / Dimension
    0.043Diax0.087L 1.10mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    300mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height
    1.2mm