  • SM8035FT25R0
SM8035FT25R0
advertisement
Manufacturer No:
SM8035FT25R0
HK JDW NO:
762-SM8035FT25R0
Package:
8035 J-Lead
Datasheet:
SM8035FT25R0
Description:
SM Series, Wirewound, 25Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM8035FT25R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    25Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Height
    9.6012mm
  • Height Seated (Max)
    0.377 9.57mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    8035 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.350W 21.00mmx8.90mm
  • Tolerance
    ±1%