  • SM6227FT35R7
SM6227FT35R7
advertisement
Manufacturer No:
SM6227FT35R7
HK JDW NO:
762-SM6227FT35R7
Datasheet:
SM6227FT35R7
Step5Bar-code shipping tag
SM6227FT35R7
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    35.7Ohm
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Construction
    Retangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    100V
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.265 6.73mm