  • SM4124JT43R0
SM4124JT43R0
advertisement
Manufacturer No:
SM4124JT43R0
HK JDW NO:
762-SM4124JT43R0
Datasheet:
SM4124JT43R0
Description:
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 43Ohm, ±5%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
SM4124JT43R0
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    43Ohm
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm