  • SM4124JT1K22
SM4124JT1K22
advertisement
Manufacturer No:
SM4124JT1K22
HK JDW NO:
762-SM4124JT1K22
Datasheet:
SM4124JT1K22
Description:
SM Series, Wirewound, 1.22kOhm, 2W, ±5%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
SM4124JT1K22
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    1.22kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm