  • SM4124FTR127
SM4124FTR127
advertisement
Manufacturer No:
SM4124FTR127
HK JDW NO:
762-SM4124FTR127
Datasheet:
SM4124FTR127
Description:
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 127mOhm, ±1%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
SM4124FTR127
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    127mOhm
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm