  • SM2615FT76R8
SM2615FT76R8
advertisement
Manufacturer No:
SM2615FT76R8
HK JDW NO:
762-SM2615FT76R8
Datasheet:
SM2615FT76R8
Description:
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 76.8Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
SM2615FT76R8
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    76.8Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Retangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    3.9878mm
  • Height Seated (Max)
    0.155 3.94mm