  • SM15T36CA-M3/57T
SM15T36CA-M3/57T
advertisement
Manufacturer No:
SM15T36CA-M3/57T
HK JDW NO:
884-SM15T36CA-M3/57T
Datasheet:
SM15T36CA-M3/57T
Step5Bar-code shipping tag
SM15T36CA-M3/57T
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    SM15T, TransZorb®
  • Published
    2011
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
  • Terminal Form
    J BEND
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-J2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    34.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    30A
  • Clamping Voltage
    49.9V
  • Peak Pulse Current
    30A
  • Reverse Standoff Voltage
    30.8V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW